TEKNE TAŞIMA İÇİN DOĞRU ADRES

Tekne taşıma için gerekli araçları bulmak çok sorun olan bir iştir. Her taşıyıcı Tekne taşımaya uygun olmayabilir. Tekne taşıma işini gerçekleştiren araçların tekne yapısına uygun olması gerekmektedir. Teknelerin genellikle yapısı aşşağıya doğru üçgen olmasından dolayı çekici araçları Tekne taşımaya uygun olmayabilir. Tekneyi yüklerken taşıyıcı araçlara çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Teknenin alt salması iyi desteklenmez ise Tekne bir tarafa doğru devrilir ve çok tehlikeli olabileceği gibi Tekneye büyük maddi zararlarda verebilir.

Böyle bir durumla karşılaşmamak için Tekne taşıma işini profesyonel Tekne taşıyıcı firmalara bırakmak gerekmektedir. Çekici.net ağında çalışan Tekne taşımacı arkadaşlar sadece Tekne taşıma faaliyeti göstermekte olup, Tekne taşıma işinde profesyonellerdir. Tekne taşıma işini gerçekleştiren aracın Tekneyi taşıyacağı kasa kısmının Tekne yapısına uygun olması mutlaka gerekmektedir. Tekne aracın kasa kısmına yerleştirildikten sonra Teknenin gövdesinden taşıyıcı aracın kasasına birçok yerden bağlamak tekne nakli için güvenli olacaktır. Genelde Tekneler pahalı olan araçlar olduğu için sigortalı taşıyıcıların tercih edilmesi Tekne sahipleri için çok iyi olacaktır. Tekne taşıma işi Tekne sahibi ve taşıyıcı kişiler için çok zor ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. Tekne taşıma işi şuan için her ne kadar oto çekici araçlar ile yapılsa bile Teknelerinizi profesyonel Tekne taşıyıcı firmalar ile yaptırmanız, Teknenin sağlıklı nakli için çok önemlidir. Aksi halde Tekne nakil esnasında hasar alabilir.

TEKNE TAŞIMA FİYATLARI

Tekne taşıma işi çok zor ve meşagatli bir iş olduğu için diğer araç taşıma fiyatlarından biraz daha fazlaladır. Tekne taşıyacak aracın donanımlarının eksiksiz yerine getirmesinin bir maliyeti olduğu için buda doğal olarak Tekne taşıma fiyatlarına yansımaktadır. Genelde Tekne taşıma faliyeti iller arasında profesyonel taşıyıcı araçlar ile gerçekleştirilmektedir. Şehir içerisinde 6,50 metreden küçük Tekneler çekici araçlar ile Tekne yapısına bağlı olarak taşınabilir. Bu Teknelerin taşıma fiyatları büyük yatlara oranla biraz daha uygundur.

Tekne taşıma fiyatları tamamen Teknenin boyu, yapısı, salması ve gideceği mesafeye göre hesaplanmaktadır. Katamaran tarzı Tekneler yüksek taşıma fiyatları ile fiyatlanmaktadır. Genellikle Katamaran Tekneler taşıyıcı aracın zor bulunması ve bulunsa bile taşıma maliyetinin çok yüksek olmasından dolayı gideceği yere denizden gitmeyi tercih ederler.

Yelkenli tarzı deniz taşıtlarının taşıma maliyeti yelkenlinin salmasından dolayı çok zor olup, taşıma fiyatlarıda bir hayli yüksektir. Tekne taşıma işi yapan profesyonel firmalar yelkenli taşıma yapmaktadır. Tekne taşıma hizmeti sırasında Tekne taşıyıcı aracın yanında Tekneyi suyla buluşturmak için bir adet vinç yardımı gerekmektedir. Bu aracın maliyetide Tekne taşıma fiyatlarını arttırmaktadır. Genellikle Tekne taşıma firmaları vinç fiyatını ayrı vermektedir. Yada Teknenin suya ineceği yerde vinçi kendinizin bulması gerekmektedir.

Genellikle yaz aylarında İstanbul' daki marinalardan Tekneler Ege ve Akdenize nakil edilir. Tekne denizden gitse yakıt maliyeti çok fazla olacağı için Tekne taşıma işi yaz başında ve yaz sununda çok fazla olur. Tekneler kış aylarında genelde karada kışlamaya çekilir.

Eğer büyük bir yat sahibi iseniz yatınızı mutlaka bu işi profesyonel yat taşımacılığı yapan firmalar ile yaptırmalısınız. Aksi halde yat taşıma sırasında çok büyük sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.